Loading…

Kanceri ia merr jetën futbollistit të Atalantes

  • 23/02/2021 | 19:02

Kanceri ia merr jetën futbollistit të Atalantes

Futbollisti i Atalantës, Willy Ta Bi, ka ndërruar jetë në moshën 21 vjeçare pas humbjes së  betejës me kancerin.

Klubi nga Serie A ka lajmëruar vdekjen e tij në mëngjesin e sotëm, ish kampioni Primavera nga Bregu i Fildishtë vdiq nga kanceri që i kishte sulmuar mëlçinë.

“Presidenti Antonio Precassi dhe gjithë familje e Atalantas janë thellësisht të prekur nga vdekja e Willy Braciano Ta Bi-s. Një fat i rëndë ndërpreu ëndrrën e tij që nisi me fanellën e Atalantas në janar të vitit 2019”, ka shkruar Atalanta në faqen zyrtare në Twitter.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë