Loading…

Kandidatët për noterë që u penalizuan nga vendimi i ministres Haxhiu, paralajmërojnë masa

  • 23/02/2020 | 14:23

Kandidatët për noterë që u penalizuan nga vendimi i ministres Haxhiu, paralajmërojnë masa

Një grup i kandidatëve të cilët janë penalizuar nga vendimi i ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për anulimin e provimit të noterisë, janë mbledhur për t’u dakorduar për veprimet e mëtutjeshme, transmeton Gazeta Metro.


Me anë të një njoftimi, ata thuhet se kanë  paralajmëruar masa duke u pajtuar që t’i ndjekin rrugët ligjore dhe t’i njoftojnë institucionet qendrore vendore dhe ato ndërkombëtare për pakënaqësitë e tyre.

“Sot u takuan një grup i kandidatëve për noterë, të cilët janë prekur me vendimin e MD për kthimin e procesit të përzgjedhjes në pikën zero. Ky grup u pajtua që të ndjekin të gjitha rrugët ligjore për të kundërshtuar vendimin e padrejtë dhe të jashtëligjshëm të ministres Albulena Haxhiu. Po ashtu u vendos që për pakënaqësitë e tyre të njoftohen të gjitha institucionet qendore dhe ndërkombëtare me mision në Kosovë”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë se Ministrja Haxhiu ka anuluar procesin e noterisë të mbajtur në prill të vitit 2019, nga Qeveria “Haradinaj”, pasi që sipas saj, ky proces nuk ishte ligjor, transparent dhe objektiv. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë