Loading…

Kandidatët që u avancuan në UP, i plotësuan standardet

  • 08/02/2017 | 08:11

Kandidatët që u avancuan në UP, i plotësuan standardet

Të gjithë kandidatët e stafit akademik që janë miratuar për avancim e kanë plotësuar standardin minimal të kërkuar me Ligjin për arsimin e lartë, Statutin e UP-së, thuhet në një letër të hapur të rektorit të universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Marjan Dema.


Reagimi i tij është bërë pas dyshimeve të ngritura nga monitorues dhe nga organizata studentore, se avancimi i stafit akademik në UP është bërë kundërligjshëm.

Rektori Dema nëpërmjet kësaj letre ka bërë të ditur se janë ndërmarrë disa hapa në mënyrë që të ketë transparencë të plotë të avancimit të stafit akademik në UP.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë