Loading…
Kandidati me prejardhje latino-amerikane lajmëron kandidaturën për president të SHBA’së
  • 12/01/2019 | 19:59

Kandidati me prejardhje latino-amerikane lajmëron kandidaturën për president të SHBA’së

Julian Castro, një ish-anëtar i kabinetit të Obamas, zyrtarisht ka lajmëruar se do të kandidojë për president të SHBA’së në zgjedhjet e vitit 2020, transmeton Gazeta Metro.


Në skenë së bashku me familjen e tij, demokrati nga Teksasi lajmëroi se do të përpiqet ta marrë presidencën nga Trump në vitin 2020. Castro i cili u deklaruar në gjuhën angleze dhe atë spanjolle, gjithashtu bëri publik sloganin e tij: Një komb, një drejtim.

Lajmërimi i tij vjen pas lajmërimit publik të demokrates Elizabeth Ëarren se edhe ajo planifikon të kandidojë për presidente në zgjedhjet e vitit 2020.

Castro me siguri do të ballafaqohet me garë të vështirë,pasi mund të ballafaqohet me figura si Joe Biden, Elizabeth Ëarren e të tjerë, në përpjekje për të fituar nominimin e demokratëve për të garuar pastaj me presidentin aktual, Donald Trump.  /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë