Loading…
Kanibali paraqitet vullnetarisht në Polici dhe thotë diçka shokuese |PAMJE
  • 13/12/2018 | 21:14

Kanibali paraqitet vullnetarisht në Polici dhe thotë diçka shokuese |PAMJE

Dy meshkuj dje janë gjykuar më burg të përjetshëm për shkak të kanibalizmit.


Gjykatësi Peter Olsen e quajti krim të tmerrshëm dhe i dënoi dy afrikanët të moshës 33 dhe 32 vjet me burg të përjetshëm, sepse vranë dhe hëngrën 24 vjeçaren Jeanette Hlatsvajo.

Njëri prej tyre ishte marrë me mjekësi tradicionale dhe personalisht është  paraqitur në polici në qytetin e Afrikës së Jugut, Estkort dhe oficerëve u dorëzoi një qese që përmbante një këmbë njeriu dhe dorën, transmeton gazetametro.net.

Zyrtarët nuk mundnin t’i besonin atij, kështu që ai i mori në shtëpinë e tij dhe u tregoi dhe pjesë të tjera të organeve të njeriut.

Policia fillimisht ka arrestuar, dhe më pas në gjykatë janë dëneuar me burg të përjetshëm.

Në Afrikën e Jugut nuk ka dënim për kanibalizmit, por mund të shqiptohet një dënim për prerje dhe mbajtje të pjesëve të trupit të njeriut./gazetametro.net.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë