Loading…

Kanye West do të paguajë 93 mijë euro pension ushqimor për fëmijët

  • 30/11/2022 | 15:43

Kanye West do të paguajë 93 mijë euro pension ushqimor për fëmijët

Kim Kardashian dhe Kanye West kanë arritur një marrëveshje për divorcin e tyre, duke shmangur një gjyq që ishte caktuar për muajin e ardhshëm, treguan dokumentet gjyqësore të dorëzuara të martën.


Ish-çifti dhe avokatët e tyre depozituan dokumente duke kërkuar miratimin e një gjyqtari të kushteve për të cilat ata kanë rënë dakord, duke përfshirë një pension ushqimor prej 200,000 dollarësh (193,000 euro) në muaj për mbështetjen e fëmijëve nga Kanye West për Kim Kardashianin.

Të dy do të kenë kujdestarinë e përbashkët dhe asnjëri nuk do të paguajë mbështetjen bashkëshortore, sipas dokumenteve të depozituara në gjykatën e lartë të Los Angelesit, shkruan The Guardian.

Gjykatësi i shpalli të dy ligjërisht beqarë me kërkesë të Kardashianit në mars, duke i dhënë fund martesës së tyre tetëvjeçare, por çështjet e pronës dhe kujdestarisë mbetën që do të zgjidheshin në një gjyq që fillon më 14 dhjetor.

Të dy kanë katër fëmijë, moshat e të cilëve variojnë nga tre deri në nëntë vjeç.

Kardashian dhe West do të ndajnë në mënyrë të barabartë shpenzimet për sigurinë private të fëmijëve dhe shkollën private, duke përfshirë kolegjin, sipas propozimit të zgjidhjes.

Ata gjithashtu do të paguajnë secili borxhet e veta, thuhet në zgjidhje. Të dy kishin një marrëveshje paramartesore dhe e mbanin pronën e tyre kryesisht të ndarë.

Çifti filluan të njiheshin në vitin 2012 dhe mirëpritën në jetë fëmijën e tyre të parë në vitin 2013. Ata të dy u martuan më 24 maj 2014 në një ceremoni në megalomane në Firence, Itali.

Të dy dukej se ishin nisur për një ndarje të përzemërt me kushte të dakorduara kur Kardashian paraqiti për herë të parë kërkesën për divorc në shkurt të vitit 2021. Asnjëri nuk e diskutoi ndarjen publikisht deri në fillim të këtij viti, kur Kanye filloi të sulmonte në rrjetet sociale ish-gruan e tij, pastaj ish-të dashurin e saj Pete Davidson. Ndër ankesat e tij ishin se ai nuk po lejohej të merrte vendime të mëdha prindërore dhe ishte përjashtuar nga festat e ditëlindjeve dhe ngjarje të tjera për fëmijët e tyre.

Kanye West i cili tani bart emrin Ye, ka shkarkuar dy avokatë që nga paraqitja e divorcit dhe ngriti gjithashtu disa çështje dhe kërkesa teknike, duke përfshirë kërkimin e të drejtës për të marrë në pyetje çdo bashkëshort të ri të Kardashianit nën betim, të cilën gjykatësi, Steve Cochran, e refuzoi menjëherë.

Marrëveshja vjen menjëherë pasi disa kompani kanë ndërprerë lidhjet me reperin për shkak të komenteve fyese dhe antisemitike që kanë gërryer më tej një imazh publik tashmë të vyshkur të tij.

Kjo ishte martesa e tretë për Kim Kardashianin, dhe martesa e parë për Kanye Westin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë