Loading…

Kaos në Athinë pas reshjeve të mëdha të borës

  • 24/01/2022 | 17:09

Kaos në Athinë pas reshjeve të mëdha të borës

Bora që po bie pa pushim në kryeqytetin grek ka shkaktuar kolaps të komunikacionit në rrugë dhe autostrada. Transporti publik mezi po funksionin me kolona të gjata, transmeton Gazeta Metro.


Mirëmbajtësit nuk ja dolën t’i pastrojnë rrugët në Athinë pasi pas valës së parë të reshjeve menjëherë pasoi e dyta.

Shumë athinas janë bllokuar në vetura, madje edhe një qendër të kryeqytetit grek. Mbi 100 linja të transportit të qytetit janë jashtë funksioni.

Në aeroportin e Athinës janë anuluar qindra fluturime të caktuar.

Megjithëse, në rrugët e Atikës janë hedhur mbi 4 mijë ton kripë dhe po bëhen përpjekje të pastrohen ende ka probleme.

Autoritetet e kryeqytetit iu kanë bërë thirrje qytetarëve të mos dalin në rrugë pa nevojë urgjente.

Reshje të borës ka pasur edhe në provinca të tjera të Greqisë, madje edhe në disa ishuj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë