Loading…

Kapen 215 kg drogë në Vlorë, poseduesi i shpëton policisë

  • 07/12/2016 | 09:21

Kapen 215 kg drogë në Vlorë, poseduesi i shpëton policisë

Policia e Vlorës ka bërë të mundur kapjen e 215 kg lëndë narkotike Canabis Sattiva, në një automjet.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se ditën e djeshme, është  konstatuar një automjet të dyshimtë se mund të transportonte lëndë narkotike, në aksin rrugor të lagjes “24 Maji”, i cili nuk iu është bindur urdhrit të tyre për të ndaluar.

Gjatë ndjekjes së mjetit, përballë shkollës “Jani Minga” drejtuesi ka braktisur mjetin dhe është larguar me shpejtësi nëpër rrugicat e lagjes “24 Maji”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Furgon-Fiat” (i bardhë), ka konstatuar një sasi me lëndë narkotike të llojit Cannabis Sattiva, e cila pas peshimit të saj ka rezultuar me peshë prej 215 kg (kilogram).

Lënda narkotike ishte paketuar në 53 pako, mbështjellë më thasë sintetikë dhe me natriban transparent, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Policia thotë se po punon për dokumentimin e ngjarjes, për identifikimin dhe kapjen e autorëve të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë