Loading…

Kapen 392 kilogramë kanabis të nisura nga Shqipëria në Greqi

  • 15/01/2017 | 14:26

Kapen 392 kilogramë kanabis të nisura nga Shqipëria në Greqi

Dy makina të mbushura me një sasi të madhe kanabisi u kapën nga policia greke në qytetin e Janinës.


Aksioni antidrogë u zhvillua gjatë natës dhe u arrestua vetëm njëri prej shoferëve, pasi drejtuesi i makinës së dytë mundi të arratisej sapo vuri re forcat e polisië.

Shoferi i arrestuar është një shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, raporton syri.net, transmeton gaztametro.net.

Nga peshimi, rezultoi se të dy automjetet së bashku kishte një sasi droge prej 392 kg kanabis sativa që po transportohej nga Shqipëria me destinacion Greqinë. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë