Loading…

Kapet azilkërkuesi sirian duke vjedhur në Prishtinë

  • 30/10/2019 | 23:24

Kapet azilkërkuesi sirian duke vjedhur në Prishtinë

Refugjatë sirianë provuan të mashtrojnë e të vjedhin një qytetarë në Prishtinë u zunë nga policia pasi dredhia nuk ju eci, transmeton Gazeta Metro.


Hajnat në Kosovë nuk janë vetëm vendorë, tani ju janë shtuar edhe refugjatët sirianë raportoi televizioni Klan Kosova.

Sipas intervistës së dëshmitarit dhe viktimës së tentimit të vjedhjes dy sirianë kanë tentuar ta mashtrojnë pasi që e ndalën duke i kërkuar ndihmë për të i drejtuar drejt kampit të azilkërkuesve. Derisa njëri po provonte të habiste, tjetri sirian po i hapte dyert e veturës kur edhe u vërejt nga dëshmitari.

Ai i zuri në flagrancë dhe tentoi të i ndalonte e ndihmë i erdhën edhe tre policë në rroba civile dhe e zunë. Rasti u raportua në Polici e sipas raportit të Klan Kosova dhe i dyshuari sirian me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë