Loading…

Kapiteneria e Vlorës shpëton anijen që po mbytej me 7 serbë në bord

  • 14/07/2019 | 12:22

Kapiteneria e Vlorës shpëton anijen që po mbytej me 7 serbë në bord

Kapiteneria e Vlorës ka shpëtuar sot një anije e cila po mbytej me 7 serbë që ndodheshin në bord, shkruan Gazeta Metro.


Anija italiane ‘LAMACOIA’, 23 metra e gjatë me flamur italian, e cila në bord mbante 7 shtetas serbë, është shpëtuar nga mbytja.

Bëhet me dije se anija kishte vërejtur një avari, defekt në të cilin nëse nuk do ishte ndërhyrë në kohë, rrezikonin të mbyteshin të gjithë, raporton oraneës.

Menjëherë pas avarisë, anija ka lëshuar sinjalin SOS, alarm pas të cilit kapiteneria e Vlorës ka nisur operacionin për shpëtimin e tyre./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë