Loading…

Kapja e 73 kg drogë në Ferizaj, në mesin e të arrestuarve edhe 6 shtetas të Turqisë

  • 24/05/2022 | 11:07

Kapja e 73 kg drogë në Ferizaj, në mesin e të arrestuarve edhe 6 shtetas të Turqisë

Dje Policia e Kosovës ka konfiskuar 73 kilogramë drogë të llojit heroinë, para të gatshme, telefona dhe vetura, në tri lokacione në rajonin e Ferizajt. Në lidhje me rastin janë arretsuar 15 persona.


Policia njofton se në mesin e të arrestuarve janë gjashtë shtetas të Turqisë.

Njoftimi i plotë i policisë:

POSEDIM SHPËRNDARJE DHE SHITJE E SUBSTANCAVE NARKOTIKE /Ferizaj 15.011.2021 – 10:30. Me 23.05.2022 gjatë një plani operativ në 3 lokacione të ndara në regjionin e Ferizajt janë gjetur dhe konfiskuar 73 kg substancë e dyshuar narkotike e llojit Heroinë, para, telefona dhe vetura. Në lidhje me rastin janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje pesëmbëdhjetë (15) të dyshuar meshkuj (9 kosovarë dhe 6 shtetas të Turqisë).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë