Loading…

Kaq do ta kenë pagën presidentja, kryeministri dhe kryeparlamentari me koeficientin e ri

  • 01/02/2023 | 10:42

Kaq do ta kenë pagën presidentja, kryeministri dhe kryeparlamentari me koeficientin e ri

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme, ka vendosur që vlera monetare e koeficientit të pagave të jetë 105 euro për vitin 2023, e 110 euro për vitin 2024, shkruan Gazeta Metro.


Kjo shumë do të shumëzohet me nivelin e koeficientit – që varion nga 2 deri në 18 – dhe prodhon vlerën e pagës.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila e ka koeficientin 18, do të marrë pagë 1 mijë e 890 euro.

Ndërkaq kryeministri Kurti do të ketë pagë 1 mijë e 837 euro e 50 centë.

Të njëjtën pagë do ta ketë edhe kryeparlamentari, Glauk Konjufca. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë