Loading…

Kaq do të kushtojë iPhone 8

  • 24/04/2017 | 10:13

Kaq do të kushtojë iPhone 8

Telefoni pritet të ketë një dizajn të ri dhe plot veçori të reja. Sipas analistëve ky model do të kushtojë 1000 dollarë, sepse kostot e prodhimit të iPhone rriten çdo vit.


Ndërkohë që ndryshimi i dizajnit i kushton kompanisë një rritje dyshifrore në vlerë për çdo iPhone dhe për më tepër nuk duhet harruar  fakti se përfshirja e një ekrani OLED dhe rritja e fundit me 30 % e çmimeve të memories janë dy faktorë mjaft të rëndësishëm.

Konkretisht një iPhone OLED do të kushtojë 30 dollar më shumë për tu prodhuar, çka do ti hiqte një pjesë të madhe fitimi këtij modeli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë