Loading…

Kaq kushton prerja e flokëve nëpër botë: Zurichi dhe Oslo do t’ju habisin

  • 21/11/2019 | 12:16

Kaq kushton prerja e flokëve nëpër botë: Zurichi dhe Oslo do t’ju habisin

Prerja e flokëve në Kosovë është e lirë krahasuar me vende të tjera të Europës, ku në Zurich të Zvicrës për një shërbim të tillë duhet të paguani rreth 62 dollarë, transmeton Gazeta Metro.


Nëse keni bërë plan që të preni flokët në Zurich, nuk është vendi që duhet ta bënë këtë, pasi që atje kushton shumë një qethje.

Një analizë e bërë për shtetet në të cilat kushton më së shumti dhe më së paku prerja e flokëve, Zurich qëndron e para me një çmim prej 62 dollarësh.

Ndërsa në mesin e shteteve që kanë çmim të lartë për prerjen e flokëve qëndron edhe Oslo, Norvegji 48.10 dollarë, Kopenhag, Danimarkë 45.10 dollarë, Tokyo 35.20

dollarë dhe Stockholm 34.40 dollarë.

Por, nëse prerja e flokëve në këto vende nuk është ide e mirë, të jesh berber mbase do të jetë shumë fitimprurëse.

Më poshtë, e keni listën n të cilin e ka publikuar ‘BusinessInsider’, vitin e kaluar, ku janë të vendosur çmimet e qethjes në të gjitha vendet e botës.

Radhitja është bërë nga më e shtrenjta e deri më e lira. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë