Loading…

Kaq mund të rriten biletat e autobusit për Shëngjin, Velipojë e Sarandë

  • 15/06/2022 | 08:16

Kaq mund të rriten biletat e autobusit për Shëngjin, Velipojë e Sarandë

Kryetari i Shoqatës së Transportit Rrugor të Udhëtarëve, Ruzhdi Kurtishaj, ka thënë të mërkurën në emisionin “gjesi” të T7 se do të ketë rritje të çmimeve të biletave për shkak të rritjes së çmimit të naftës.


Sipas tij, bileta kthyese për Shëngjin dhe Velipojë nga 15 euro mund të shkojë në 20 euro.

Ndërkaq, për Sarandë mund të shkojë te 35 euro për bileta kthyese.

Shoqata e Transportit Rrugor ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që ta largojë akcizën në mënyrë që operatorët e autobusëve të mbijetojnë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë