Loading…

Kaq pacientë me COVID-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

  • 30/04/2021 | 12:15

Kaq pacientë me COVID-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), ka bërë të ditur se bazuar në raportet e datës 30 prill 2021nga klinikat COVID të QKUK’së, edhe spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 571 pacientë nga Sars-Cov-2, shkruan Gazeta Metro.


461 pacientë janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, 35 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 439 janë nën asistim të okisgjeno-terapisë.

Në QKUK janë të shtrirë 230 pacientë, 13 prej tyre në gjendje të rënduar, 169 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë dhe 185 me oksigjeno-terapi.

Më poshtë njoftimi i SHSKUK’së. /gazetametro.net

COVID- 19: 571 pacientë po trajtohen në ShSKUK

Bazuar në raportet e datës 30 prill 2021nga klinikat COVID të QKUK-së, …

Posted by Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës on E premte, 30 April 2021

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë