Loading…

Kaq raste aktive me virusin korona janë në Kosovë

  • 02/12/2021 | 08:28

Kaq raste aktive me virusin korona janë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë (MSH), sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se në total numri i rasteve aktive me virusin korona është 314, shkruan Gazeta Metro.


Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157 mijë e 801, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga COVID-19 kanë vdekur 2,984 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë mbi dy mijë doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.617.512 doza të vaksinës.

Deri më sot mbi 762 mijë qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë