Loading…

Kardinali shqiptar Simoni vjen në Prishtinë

  • 03/09/2017 | 21:51

Kardinali shqiptar Simoni vjen në Prishtinë

Hirësia e Tij, Kardinali Shqiptar Ernest Simoni, i Dërguar i Posaçëm i Papa Françeskut për Shugurimin e Katedrales Nënë Tereza në Prishtinë, do të mbërrij nesër në Kosovë, e hënë 4 shtator.


Agjenda e Kardinalit për ditën e hënë do të jetë kjo:

Ora 10:00 – Arritja në Katedralen e Prizrenit “Zoja Ndihmëtare”.

Ora 12:00 – Konferencë për media në Rezidencën e Ipeshkvinë e Kosovës (pranë Katedrales Nënë Tereza në Prishtinë).

Ora 12:30 – Dreka me të varfëritë tek Menza e të varfërve, që gjendet te Kisha e Shën Ndout në Ulpianë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë