Loading…
Katedralja Notre Dame po digjet: I bie kulmi
  • 15/04/2019 | 20:54

Katedralja Notre Dame po digjet: I bie kulmi

Presidenti i Francës anuloi fjalimin para qytetarëve francezë dhe është në vend të ngjarjes, transmeton Gazeta Metro.


Një zëdhënës tha se e gjithë struktura është në flakë. Pritet të shihet nëse kupola e  katedrales do preket nga zjarri.

Edhe presidenti Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shkruar në Twitter për zjarrin që po ndodh në Paris.

Ai shkroi në Twitter se ndoshta duhet të përdoren avionë me rezerva uji për ta ndalur zjarrin.

“Shumë e tmerrshme të shikosh zjarrin masiv në katedralen e Notre Dame në Paris. Ndoshta avionët me rezerva uji duhet të përdoren që ta ndalin atë. Duhet të veprohet shpejtë”, shkroi Trump në Twitter.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë