Loading…

Katër libra mbi të papriturat e jetës

  • 23/07/2020 | 22:44

Katër libra mbi të papriturat e jetës

Ndonjëherë ndodhë të ëndërrojmë sy-hapur se si do të mund të na ndryshonte jeta brenda ditës apo javës, se si më në fund do të mund t’i kishim të gjitha ato që duam, pa u munduar shumë për to.

Nëse u ka ndodhur kjo gjë ose ju pëlqejnë libra me personazhe që u ndryshon jeta papritur, lista e mëposhtme është ideale për ju.

“Jeta në zinxhir” nga Victoria Schade

Ne ju rekomandojmë të shkoni në parkun tuaj lokal, në mënyrë që të mund të uleni dhe të lexoni këtë histori të adhurueshme. Cora është një trajnere qenve dhe pitbulli të cilën e ka shpëtuar është njeriu kryesor në jetën e saj … derisa një klient i ri e i pashëm të ketë nevojë për ndihmën e saj, teksa marrëdhënia e saj vetëm miqësore me një djalë tjetër mund të jetë duke zhvilluar disa shkëndija!

“Sipas librit”nga Julia Sonneborn

Anne është një profesoreshë e gjuhës angleze që lufton për qëndrimin e saj në fakultet kur dekani i ri i departamentit shpallet  dhe rezulton të jetë ish i fejuari e saj. Shumë shpejt, puna nuk është gjëja kryesore që zë vend në mendjen e saj.

“Prodhimi i problemeve” nga Suzanne Baltsar

Kjo është historia e Piper-it, një krijuese birrash që është e vendosur të bëjë një kompani të saj të re dhe Blake, pronari i një gastropubi të nxehtë, të ri, i cili mund të bëjë ose prishë karrierën e saj.

“Kjo histori dashurie do të vetë-shkatërrohet” nga Leslie Cohen

Eva dhe Ben takohen, pastaj takohen përsëri e përsëri duke rënë në dashuri gjatë rrugës. Është rrugë me shumë pengesa, por ata janë të vendosur të punojnë fort për t’i zgjidhur problemet dhe ta jetojnë jetën pranë njëri-tjetrit.

Më të fundit
...
  • 08/08/2020 | 23:53
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë