Loading…

Katër produktet që zhdukin hijet e zeza

  • 29/11/2016 | 19:30

Katër produktet që zhdukin hijet e zeza

Hijet e zeza përfundi syve, ju bëjnë të dukeni shumë të lodhur, por mos keni frikë sepse hijet e zeza mund të zhduken shumë lehtë me këto gjëra që veç i keni në shtëpi!

1. Vaji i bajameve
Një vaj natyral i cili ka efekt të jashtëzakonshëm në zbardhjen e lëkurës. Përzieni vajin e bajameve me vitaminën E dhe do lyeni pjesën e poshtme të syve.
sweet-almond-oil-featured-image

2. Tranguj
Ka efekt shumë të madh në zbardhjen dhe zbutjen e lëkurës, preferohet të vendosen nga një cpëz në sy dhe të mbahen rreth 30 minuta pastaj të pastrohet fytyra me ujë të vakët.
cucumbers

3. Lëngu i patateve
Zieni patatet dhe lëngun e tyre përdoreni për lyerjen e pjesës së poshtme të syve. Preferohet 2-3 herë në javë.
potatoe

4. Domatet
Përzieni lëngun e domates me lëngun e limonit, lyeni pjesën e poshtme të syve dhe mbani ashtu për rreth 20 minuta pastaj pastroni lëkurën me ujë të vakët. Preferohet që të përdoret rreth 4 herë në javë./gazetametro.net
tomatoes

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë