Loading…

Katër refugjatë sirianë kapen në një maune, duke hyrë ilegalisht në Kosovë

  • 09/06/2021 | 09:14

Katër refugjatë sirianë kapen në një maune, duke hyrë ilegalisht në Kosovë

Katër refugjatë janë kapur derisa po tentonin të hynin ilegalisht në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Këtë e ka bërë të ditur Dogana e Kosovës, përmes një njoftimi për media.

Ata thanë se gjatë kontrollimit të mauneve, oficerët e doganës kanë hasur në katër refugjatë.

Mauna po vinte nga Greqia, deris refugjatët ishin 4 sirianë.

“Gjatë kontrollimit të mauneve oficerët doganor kanë hasur në refugjat të cilët kanë hyrë ilegalisht. Gjatë kontrolleve doganore të një maune nga Greqia oficerët kanë gjetur 4 (katër) refugjat nga Siria. Refugjatëve u është ofruar ndihma e nevojshme, gjithashtu rasti ka vazhduar tek Policia e Kosovës”, thuhet në komunikatën për media nga Dogana e Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë