Loading…

Katër rrëzime dhe një nokaut, momentet më të mira të super përballjes mes Furyt dhe Wilderit

  • 10/10/2021 | 15:59

Katër rrëzime dhe një nokaut, momentet më të mira të super përballjes mes Furyt dhe Wilderit

Tyson Fury dhe Doentay Wilder kanë dhuruar spektakël në trilogjinë mes tyre, meç që po cilësohet si më i miri i të gjitha kohërave.


Boksieri britanik ka arritur të triumfojë ndaj amerikanit në përballjen e zhvilluar mëngjesin e së dielës në T-Mobile Arena të Las Vegasit duke mbrojtur titullin kampion bote në kategorinë WBC.

Fury ishte më i mirë në këtë meç duke triumfuar në fund falë një nokauti në raundin e 11-të, nokaut i cili ishte i papërballueshëm për Wilderin.

Megjithatë, deri tek raundi i 11-të meçi ishte shumë i barabartë dhe të dy boksierët dhuruan spektakël me goditje të forta.

Sikurse Fury, ashtu edhe Wilder e panë veten nga dy herë në tokë shkaku i ‘knock-down’ apo rrëzimeve që ndodhen gjatë raundeve tre dhe katër.

Këto rrëzime, nokautin dhe momentet më të mira të përballjes mund t’i ndiqni në linkun e më poshtëm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë