Loading…

Katër të vdekur pas të shtënave me armë zjarri në SHBA

  • 09/06/2021 | 22:52

Katër të vdekur pas të shtënave me armë zjarri në SHBA

Katër njerëz mbetën të vdekur, përfshirë dy të mitur, pas një sërë të shtënash me armë gjatë 3 orësh në zonën e Kansas City në SHBA.


Sulmet e së martës ndodhën në të dy anët e lumit Missouri, në Kansas City, Missouri dhe në Kansas City, Kansas.

Sipas raportimeve, e gjitha filloi rreth mesditës kur policia e Kansas iu përgjigj një skene me të shtëna dhe gjeti një djalë 15-vjeçar që kishte marrë një plagë me armë pranë një shkolle fillore, raporton TCh.

Ai vdiq nga plagët, sipas një njoftimi për shtyp nga autoritetet policore.

Një i dyshuar iku nga vendi i ngjarjes në një automjet dhe ende nuk është kapur.

Rreth 90 minuta më vonë, policia përtej lumit u thirr në lidhje me të shtënat dhe një viktimë u gjet dhe u dërgua në një spital ku ata e shpallën më vonë të vdekur.

KCPD u thirr gjithashtu në një tjetër ngjarje me të shtëna armësh rreth 30 minuta më vonë afër Sycamore Park, ku ata zbuluan një viktimë të mitur.

Kryetari i Kansas City, Missouri, Quinton Lucas bëri thirrje për t’i dhënë fund dhunës që po mundon të dy qytetet.

Vetëm fundjavën e kaluar, të paktën 16 njerëz vdiqën dhe më shumë se 40 u plagosën në të shtënat e shumta në të gjithë vendin.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë