Loading…

Kë do ta takojë Mogherini nesër në Kosovë

  • 03/03/2017 | 09:37

Kë do ta takojë Mogherini nesër në Kosovë

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për punë të jashtme dhe politika të sigurisë dhe zëvendëspresidentja e Komisionit Evropian, Federica Mogherini do të vizitojë Kosovën nesër. 


Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për punë të jashtme dhe politika të sigurisë dhe zëvendëspresidentja e Komisionit Evropian (PL/ZP) do të vizitojë Kosovën të shtunën më 3 mars.

Gjatë vizitës, do të takohet me autoritetet politike duke përfshirë Presidentin Hashim Thaçi, Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, Kryeministri Isa Musta dhe udhëheqësit e partive politike parlamentare.

Mogherini, poashtu do të vizitojë urën e Mitrovicës.

E shtunë, 4 Mars 2017

9.00        Takim me Presidentin Hashim Thaçi

9.35        Takim me Kryetarin Kadri Veseli

10.00     Takim me Kryeministrin Isa Mustafa

10.35     Deklaratë për shtyp me Kryeministrin Isa Mustafa

11.00     Takim me udhëheqësit e partive politike

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë