Loading…

Kë e votoi Ismeti, Hillary’ apo Trump’in

  • 08/11/2016 | 22:58

Kë e votoi Ismeti, Hillary’ apo Trump’in

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Ismet Beqiri ka provuar të jap “kontributin” e tij për zgjedhjet në SHBA, duke votuar për njërin nga kandidatët për presidnet, Hillary Clinton apo Donald Trump.

Ambasada Amerikane në Prishtinë sonte ka organizuar një pritje për gazetarë dhe personalitete të jetës publike në vend, nga ku po përcillet procesi i zgjedhjeve në SHBA, transmeton gazetametro.net.

Aty në një kënd është improvizuar edhe një kuti votimi, ku mysafirët do të mund të shprehin preferencën e tyre për presidenin e ri amerikanë. Ndërsa në fund numrimi i votave do të tregojë, nëse kosovarët preferojnë më shumë Hillary’n apo Trump’in. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë