Loading…

Kë e votuan më së shumti mërgimtarët në zgjedhjet për kryetar komune

  • 28/10/2021 | 10:46

Kë e votuan më së shumti mërgimtarët në zgjedhjet për kryetar komune

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit.

Në uebfaqen e KQZ-së janë publikuar edhe rezultatet për Kryetar të Komunave sipas votave me postë, ku kandidati më i votuar është Ardian Shala nga LDK-ja me 711 vota i cili ishte në garë për kryetar të Suharekës

Në Prishtinë sipas votave më postë më i votuari është Arben Vitia i VV-së me 231 vota, i pasuar nga Përparim Rama i LDK-së me 52 vota dhe Uran Ismaili me 23 vota.

Më poshtë keni votat me postë.

19.-BM_PartyCandidatesByMunicipality_Report_Mayor

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë