Loading…

KE mbështet ‘Open Balkan’, Varhelyi: Të 6 vendet t’i kthehen tregut të përbashkët rajonal

  • 19/10/2021 | 16:51

KE mbështet ‘Open Balkan’, Varhelyi: Të 6 vendet t’i kthehen tregut të përbashkët rajonal

Për Komisionerin evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e mirë, Oliver Varhelyi të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të bëhen pjesë e ‘Open Balkan’.

“U bëj thirrje 6 vendeve  të Ballkanit ti kthehen tregut të përbashkët rajonal dhe bashkëpunimit. Duam që të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë pjesë e Ballkanit të Hapur”, ka thënë Varhelyi.

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi, keto komente i bëri gjatë prezantimit të Raportit të progresit për Shqipërinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë