Loading…

KEDS: Fshesa elektrike, hekuri për hekurosje, tharësja e flokëve përbëjnë rreth 9.6% të faturës mujore

  • 27/11/2021 | 11:36

KEDS: Fshesa elektrike, hekuri për hekurosje, tharësja e flokëve përbëjnë rreth 9.6% të faturës mujore

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë, KEDS dhe KESCO përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kanë thënë se rreth 9.6 për qind (%) e faturës mujore do të shkojë për fshesën elektrike e tharësja e flokëve.


Sipas mesatares së konsumit shtëpiak fshesa elektrike, hekuri për hekurosje, tharësja e flokëve dhe pajisje tjera të ngjashme, nëse kanë fuqi si më poshtë dhe përdoren mesatarisht 20 minuta në ditë, i bie që ato përbëjnë 9.6% të faturës tuaj mujore.

Përllogaritjet janë bërë duke konsideruar mesataren e shpenzimit të konsumatorëve shtëpiak, pa llogaritur shpenzimin e ngrohjes me energji elektrike.

Njoftimi i plotë:

Sa shpesh e përdorni fshesën elektrike, hekurin dhe tharësen e flokëve?

Sipas mesatares së konsumit shtëpiak fshesa elektrike, hekuri për hekurosje, tharësja e flokëve dhe pajisje tjera të ngjashme, nëse kanë fuqi si më poshtë dhe përdoren mesatarisht 20 minuta në ditë, i bie që ato përbëjnë 9.6% të faturës tuaj mujore.

*Përllogaritjet janë bërë duke konsideruar mesataren e shpenzimit të konsumatorëve shtëpiak, pa llogaritur shpenzimin e ngrohjes me energji elektrike.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë