Loading…

KEDS: I gjithë Drenasi ka energji elektrike

  • 04/12/2016 | 19:26

KEDS: I gjithë Drenasi ka energji elektrike

KEDS, ka njoftuar se në të gjitha qendrat e votimit në Drenas ka energji elektrike.

Sipas zyrës për informim të KEDS disa trafo në këtë komunë janë ndalur për shkak të mbingarkesave.

“KEDS njofton se të gjitha vendvotimet në Komunën e Drenasit kanë energji elektrike. Ekipet e KEDS-it janë vazhdimisht në terren dhe duke u përkujdesur maksimalisht që furnizimi të jetë pa ndërprerje. Janë ndalur disa trafo për shkak të mbingarkesave, në mënyrë që të mos afektohet procesi zgjedhor dhe të mos vije deri tek rënia e largpërcuesve”.

Ndërkohë që edhe Aleanca Kosova e Re, ka reaguar ndaj ndaljes së rrymës në këtë komunë në orët e mbrëmjes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë