Loading…

KEDS njofton për punimet në rrjet: Këto vende mbeten pa rrymë pasnesër

  • 26/09/2022 | 18:46

KEDS njofton për punimet në rrjet: Këto vende mbeten pa rrymë pasnesër

KEDS ka dalë sot me një njoftim të fundit rreth punimeve në rrjet për datën 28 shtator.


Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

28.09.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1.

TS 35/10 kV Koliq do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Grashticë Radashec  (kodi: 14016001) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Grashticë dhe Radashec.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i izolatorëve dhe shtyllave, shtrëngimi i përçueseve.

 

2.

TS 35/10 kV Koliq do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Koliq (kodi: 14016002) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: Koliqi, Ballabani dhe Nishevci.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

 

Ferizaj

 

1.

TS 35/10 kV Ferizaj 3 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Gaçka  (kodi: 40042002) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: fshatrat: Bajnicë, Burnik, Gaçkë, Gaçkë e Epërme, Gërlicë, Gërlicë e Epërme, Gjelbin, Greme (një pjesë), Izhancë, Koshtane, Semajë dhe Varosh (një pjesë).

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

 

 

Gjakovë

 

1.

TS 35/10 kV Gjakova 1 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Dalja 5 (kodi: 80080013) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: rrugët: 14 Qershori, Bajram Curri, Bujar Roka, Dah Polloshka (1 konsumator), Demush Taha, Dërgut Vokshi, Elton Zherka, Hasan Dashi, Ismail Qemali, Lekë Dukagjini (një pjesë), Luigj Gurakuqi, Mark Malota, Mihail Grameno, Mithat Frashëri, Nënë Tereza (një pjesë), Përmet Vula, Pjetër Bogdani (2 konsumatorë), Tivarit  (2 konsumatorë), Sadik Pozhegu  (2 konsumatorë), Shefki Shasivari, Shtjefën Gjecovi  (2 konsumatorë), Tahir Efendija (një pjesë).

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i izolatorëve dhe shtyllave, shtrëngimi i përçueseve.

 

 

Gjilan

 

1.

TS 110/10 kV Kamenica do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Tugjevci (kodi: 62000004) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Fshatrat: Berivojcë, Boscë, Bratilloc (një pjesë), Feriqevë (një pjesë), Grizimë, Jagllarë (një pjesë), Malësia, Lagjja e Malësisë, Moçar (një pjesë), Strelicë, Svircë (një pjesë), Tugjec, Zajçec dhe një pjesë e rrugës Kadri Zeka.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave të drurit me të betonit dhe ndërrimi i izolatorëve, përforcimi i shtyllave të tensionit të mesëm.

 

 

Mitrovicë

 

1.

TS 35/10 kV Shupkovc do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Betonjerka  (kodi: 70000104) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: rrugët: Agim Ramadani, Kemajl Ataturku, Fan Noli (një pjesë), Maria Shllaku (një pjesë), Nystret Musa (një pjesë), Shemsi Ahmeti (një pjesë), Bislim Bajgora (një pjesë), Brigada 141 Mehë Uka (një pjesë), Esat Meholli (një pjesë), Kalabria (një pjesë), Rifat Dedia (një pjesë), Halim Bajgora (një pjesë), Nezir Miftari (një pjesë), Kadri Bistrica (një pjesë) dhe Boletin (një pjesë); fshatrat: Zabërxhë (një pjesë), Selac (një pjesë), Lisicë (një pjesë) dhe Melenicë.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

 

2.

TS 110/10 kV Mitrovica do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Lushta  (kodi: 70000015) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet:  Lushtë dhe Broboniq.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i shtyllave  dhe shtangimi i përçuesve.

 

 

Peja

 

1.

TS 110/10 kV Istog do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Vrella  (kodi: 54000002) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Rrugët: Arben Januzaj, Bajram Gashi (një pjesë), Binak Prekiqi-Vrellë (një pjesë), Burimit (një pjesë), e Kosharës (një pjesë),  Hysni Zajmi, Ismet Bicaj-Vrellë (një pjesë), Izet Shatri-Vrellë (një pjesë), Laxhja e Shqiponjave, Naim Dreshaj-Vrellë (një pjesë), Nimon Demaj, Qazim Hakaj (një pjesë), Rexhë Murati, Selim Bajramaj, Sheshi i Lirisë-Vrellë dhe Skender Maraj. Fshatrat: Cerrcë, Kamenicë, Istoq (një pjesë), Istog i Vogël (një pjesë), Lubozhdë, Studenicë, Stupë dhe Vrellë.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i shtyllave, shtrëngimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve.

 

Prizren

 

1.

TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Krusha  (kodi: 30034011) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: fshatrat: Krushë e Madhe, Krushë e Vogël dhe Randobravë (një pjesë).

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive (ndërrimi/përforcimi i shtyllave, shtrëngimi i përçuesve).

 

 

2.

TS 110/10 kV Theranda  do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Studenqani 1  (kodi: 32000018) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: fshatrat: Dobërdelan, Reshtan, Samadrexhë dhe Studençan.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

 

 

3.

TS 110/10 kV Prizreni 3  do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Levisha   (kodi: 31000012) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: rrugët: 1 Adem Jashari (një pjesë), 303 Kamber Bruti, 304 Hafiz Ismajl Hakki, 306 Mbretëresha Teutë (një pjesë), 307 Sami Frashëri (një pjesë), 308 Kosova, 310 Adriatiku (një pjesë), 319 Tahir Meha (një pjesë), 320 Emin Pasha, 323 Ardian Zurnaxhiu. Fshatat: Jabllanicë, Katund, Novosellë (një pjesë), Pouskë dhe Sharri (një pjesë).

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

 

28.09.2022

Punime në projekte investive

 

 

Gjakovë

 

1.

NS 35/10 [kV] Gjakova 1 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Cermjani  (kodi: 80080012) prej orës 08:30-09:00 dhe 16:00-17:00

Vendet: fshatrat: Bardhaniq, Bare e Madhe, Bec, Bërdosana, Cermjan, Doblibarë, Gërgoc, Jabllanicë, Kodrali, Kralan, Meqe, Netiç, Qerim (2 konsumatorë), Rashkoc, Sukë, Vraniq, Zhabel dhe Zhdrellë.

Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, largimi i urave të tensionit të mesëm.

 

2.

NS 35/10 [kV] Gjakova 1 do të ndërprehen:

NS 10/0.4[kV] Kulla Vraniq   (kodi: 80080012297) prej orës 08:30 deri ne ora 17:00

NS 10/0.4[kV] Kulla Doblibare  (kodi: 80080012299) prej orës 08:30 deri ne ora 17:00

NS 10/0.4[kV] Doblibare(dodaj)  (kodi: 80080012301) prej orës 08:30 deri ne ora 17:00

NS 10/0.4[kV] Bordosan  (kodi: 80080012302) prej orës 08:30 deri ne ora 17:00

NS 10/0.4[kV] Doblibare (kafe)  (kodi: 80080012500) prej orës 08:30 deri ne ora 17:00

NS 10/0.4[kV] Bordosan 2  (kodi: 80080012505) prej orës 08:30 deri ne ora 17:00

Vendet: Bordasan, Balldrin dhe Vranesh.

Arsyeja: Projekte investive, shtrirja e përçuesit të ri, vendosja e konzollave dhe lidhja e linjës së re të tensionit të mesëm në kuader të LOT 11 Feeder 2 Gjakovë.

 

28.09.2022

 

Punime nga palët e treta

Prishtinë

 

1.

NS 35/10 [kV] Fushë- Kosova   do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Miradi e Epërme (Kodi: 15018019) nga ora  09:00  deri 16:30

Vendet: Miradi e Epërme, Miradi e Poshtme, Interpres Kosova Sot, Al Trade, Petroll Oti Sllovenia dhe Imer Berisha “Bylmeti”.

Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 10(20)/0.4kV, sipas zgjidhjes teknike.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë