Loading…

KEDS njofton për punimet në rrjet

  • 07/06/2021 | 16:43

KEDS njofton për punimet në rrjet

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.


08.06.2021

Pejë

1.

Nga TS 110/10kV Klina do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Klinavci (kodi: 52000002) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Vendet: Klinavc, Gjurgjevik i Vogël, Kërnicë, Shtupel, Bingjë, Grapc, Leskoc, Krushevë e Vogël, Radulloc, Pataqan, Zllakuqan, Krushevë e Madhe, Ranoc, Berkovë dhe Rudicë.

Arsyeja: Ndërrimi i  dy shtyllave të tensionit të mesëm në Gjurgjevik  të Vogël.

Mitrovicë

1.

Nga TS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Stacioni Hekurudhor (kodi: 73000004) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Shtitaricë, Dalak, Akrashticë, Pantinë, Bukosh, Taraxhë, Liqej, Balincë, Oshlan, Duboc, Galicë, Beçiq dhe  Brusnik.

Arsyeja: Shtrëngimi  i përçuesve  në 10 kV Dolak, Pantin dhe  ndërrimi i izolatorëve.

Gjakovë

1.

Nga TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Beci (kodi: 80080010) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Bec, Janosh, Lugbunar, rr.Mark Malota, Novosellë e Epërme, Novosellë e Poshtme, Osek Pashë, Palabardhë, Qerim, Sopot dhe Trakaniq.

Arsyeja: Rregullimi i bazamenteve të tensionit të mesëm në Osekpashë dhe Novosellë të Ulët.

 

Gjilan

1.

Nga TS 110/20(10) kV Kamenica do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ropotova (kodi: 62000014) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Bozhec, Busavatë dhe Miganoc.

Arsyeja: Punimi i kokave kabllovike në TS Ropotova e Vogël.

2.

Nga TS 110/35/10 kV Vitia do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Vitia (kodi: 61067005) prej orës 12:00 deri në ora 14:00

Vendet: Viti (“Iliri”, Te shkolla e mesme, Te ura, Te Kasabanka, te Shtëpia e kulturës, Te pasqyra dhe te Kisha katolike).

Arsyeja: Kyçja e trafostacionit të ri në projektin  Viti.

Prizren

1.

Nga TS 35/10 kV Sharri (Dragash) do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Restelica (kodi: 30036002) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Lubovishtë, Kukjan, Vranishtë, Restelicë, Mlikë, Glloboqicë, Krushevë, Zlipotok dhe Orqushë.

Arsyeja: Ndërrimi izolatorëve, përforcimi i përçuesve nëpër fusha.

Ferizaj

1.

Nga TS 35/10 KV Shtime do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Rashinca (kodi: 41046001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Davidovc, Rashincë Muzeqinë, Vojnovc dhe Gjergjaj.

Arsyeja: Shtrëngim i përçueseve, ndërrim i izolatorëve dhe vendosje e bazave të siguresave nëpër trafostacione.

Prishtinë

1.

Nga 110/10kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

NS 10/0.4 kV Matiçani 2 (kodi: 19000041005) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

Vendet: rr. Muharrem Fejza dhe rr. Arif Rama.

Arsyeja: Punime në projektin Instalimi i daljes se re të tensionit të ulët TS Matiçani 2.

09.06.2021

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

NS 10/04kV Çamëria 2 (kodi: 11000008033) prej orës 09:00 deri në ora 12:00

Vendet: një pjesë e qytetit.

Arsyeja: Energjizimi i daljeve të reja 0.4kV.

09.06.2021

Punime nga palët e treta

Prishtinë

1.

Nga TS 35/10kV Badovci do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Hajvalia (kodi: 10014002) prej orës 10:00 deri në orën 16:00

Vendet: Hajvalia.

Arsyeja: Përmirësimi i vërejtjeve nga Komisioni për Pranime Teknike, sipas pëlqimit elektro-energjetik.

Gjilan

1.

Nga TS 35/10 kV Gjilani IV do të ndërprehet:

Dalja 10 kV LP Industrial (kodi: 60063005) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Zona industriale.

Arsyeja: Energjizimi i sistemit hyrje – dalje.

Punimet në rrjet, linku: https://www.keds-energy.com/shq/punimet-ne-rrjet/njoftohu-per-punime-ne-rrjet/

Harta e punimeve në rrjet, linku: https://outage.keds-energy.com/Main.aspx?lan=al&trh=

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë