Loading…

KEDS njofton për vendet ku do ketë ndërprerje të rrymës

  • 06/07/2022 | 16:48

KEDS njofton për vendet ku do ketë ndërprerje të rrymës

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

 

Prishtinë

 

1.

Nga TS 35/10kV Badovci do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Mramor-Slivovë (kodi: 10014001) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Mramori, Slivova, Brusi, Busia, Zllasha, Viti e Marevcit dhe Mareci.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrim i izolatorëve dhe shtyllave, shtrëngimi i përçueseve.

 

Ferizaj

 

1.

TS 35/10kV Shtërpca do të ndërprehet:

Dalja 10kV Gotovusha (Kodi:40044005) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Biti e Epërme, Biti e Poshtme, Brod, Drajkovce (një pjesë), Firajë, Gotovushë, Shushice dhe Viqë.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve dhe  izolatorëve.

 

Gjakovë

 

1.

Nga TS 35/10[kV] Gjakova I do të ndërprehet:

Dalja – LP 10[kV] Ponosheci (kodi: 80080006) nga ora 10:00 deri në  ora15:00

Vendet: Babaj Bokës, Dallashaj, Devë, Duzhnjë, Gusk, Jahoc, Korenicë, Madanaj, Mejë, Morinë, Nec, Orize, Ponoshec, Popoc, Ramoc, Rracaj, Rrypaj, Sheremet, Shishman, Smolicë.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive revizionimi i NS 10/04 kV, ndërrimi i SHMT/ve, bazave të siguresave,  izolatorëve etj.

 

2.

Nga 35/10[kV] Gjakova I do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Dobroshi (kodi 80080007) prej orës 09:00  deri në ora 16:00

Vendet: fshatrat: Batushë, Berjah, Brovinë,  Dobrosh, Hereç,  Molliq, Nivokaz, Osek Hilë (një pjesë), Pacaj, Skivjan (një pjesë), Stubul.; rrugët: Dedë Gjon Luli (një pjesë), Pashko Vasa dhe Lekë Dukagjini

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

 

 

Pejë

 

1.

Nga TS 110/10(20)kV Istogu do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Istogu I (kodi: 54000008) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Istogu i Poshtem, Muzhevinë Arifaj,Muzhevinë Blakaj, Muzhevinë Gateri, Muzhevin[a 1, Ukaj, Dragolevci i Ulëte, Luga Kulla, Dragolevc Gateri, Shpatoll, Muzhevinë Balaj, Kabashët Tomoc, Sylaj Balaj LLuga, Istogu ETC, Muzheviën Jahaj Dragolevc e Reja, si dhe HC” Burimi” Istog.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i shtyllave të dëmtuara të  tensionit të mesëm/përforcimi i rrjetit të tensionit të mesëm.

Vrejtje, Dalja ka BRRE!

 

2.

Nga TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Lumbardhi (kodi 53000005) prej orës 09:00  deri në ora 14:00

Vendet: Lluka e Epërme, Lluke Gecaj, Pozhari, Gllogjan, Shaptej, Lumbardh, Irzniq, Ratishe, Gramaqel dhe  Maznik.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, kontrollim i rrjetit, ndërrimi i  izolatorëve dhe pastrim traseje.

 

Gjilan

 

1.

Nga TS 110/20(10) kV Kamenica do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ropotova (Kodi: 62000014)  prej orës 09:00  deri ne ora 14:00

Vendet: Fshatrat: Berivojcë (një pjesë), Bozhec, Busavatë, Drenoc i Ulët, Drenoc i Epërm, Dubovë (një pjesë), Gllogoc, Hodec (një pjesë), Miganoc (një pjesë), Pançellë, Petroc, Ranillug, Ropotovë e Madhe, Ropotovë e Vogël dhe Tomanc.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i shtyllave të drurit me shtylla të betonit  të tensionit të mesëm 10 kV.

 

2.

TS 35/10 kV Gjilani III do të ndërprehet:

Dalja 10kV Qendra (Kodi 60062007) nga ora 11:00 deri në 14:30

Vendet: rruga  Bujanovcit, Halim Aga (një pjesë), Marie Shllaku, Banesat City projekt dhe banesat e Hidromoravës.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i transformatorëve matës rrymor 2×100/5/5A.

 

3.

Nga NS 35/10kV Artanë do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Bunjakët (kodi: 60024002) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Fshatrat: Bunjak (një pjesë), Marevc dhe Miniera.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, shtrirja e përçusit nëpër shtyllat e reja.

 

Prizren

 

1.

Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Mamusha (kodi: 32000006) prej ores 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Leshan, Tërrnjë, Neprebishtë, Mamushë, Zojzë, Medvec, Sërbicë e Ulët, afariste: Mulliri Rizam, Mulliri I Ri dhe Mulliri Xhevdet Mazreku.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive,  revizion në LP 10kV, ndërrimi/përforcimi i shtyllave të dëmtuara.

 

 

Mitrovicë

 

1.

Nga TS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

LP 10kV Studime (kodi: 73000013) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Studime-2,TS Muharrem Zariqi, TS “Ariani company” te moteli, Migjeni, TSB Mbi asfallt, Begaj, Moteli, Rashicët, ETC, TSSH-Zjarrfikëset (Studime),TSSH 2-Maji, Studime, Grupi i biznesit, Fabrika Ekstra, PROEX SH.P.K.  Ylber Kuraja.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive,  zëvendësimi i shtyllave të dëmtuara dhe izolatorëve.

 

08.07.2022

Punime në projekte investive

 

Gjakovë

 

1.

Nga NS 35/10 [kV] Gjakova I do të ndërprehet:

NS 10/0.4[kV] TS Meje 1 (Lapidari) (kodi: 80080006130) prej orës 09:00 deri në ora 17:00

NS 10/0.4kV[kV] TS Shishmon i Rrafshët 2 (kodi:80080006032) prej orës 09:00 deri në ora 17:00

NS 10 0.4kV [kV] TS Dallashaj (kodi:80080006137)  prej orës 09:00 deri në ora 17:00

Vendet: Meje 1, Shishmon i Rrafshët dhe Dallashaj.

Arsyeja: Kyçja e konsumatorëve të rinj.

 

 

08.07.2022

 

Punime nga palët e treta

Prishtinë

 

1.

TS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Kampi Jordanez  (Kodi: 10000010) nga ora 09:00 – 14:00

Vendet: Elkos, Hiberna FM, Karabinierët italian, Gazeta Kosova Sot, UNMIK-u, Ylli Bec dhe PTK-ja.

Arsyeja: Për realizimin e sistemit hyrje/dalje 10kV, sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

 

Ferizaj

 

1.

Nga NS 110/35/10kV Ferizaj 1 do të ndërprehet:

LP 10kV Kosova Petrolli (kodi: 40041003) prej orës 09:00  deri në ora 11:00

Vendet: rrugët: Driton Islami (një pjesë), e Reçakut (një pjesë), Magjistralja Ferizaj-Prishtinë (një pjesë); fshatrat: Muhoc, Prelez i Jerlive, Prelez i Muhaxherëve, Talinoc i Jerlive (një pjesë) dhe Talinoc i Muhaxherëve (një pjesë).

Arsyeja: Për realizimin e sistemit hyrje/dalje 10kV, sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

 

 

 

 

Punimet në rrjet, linku: https://www.keds-energy.com/shq/punimet-ne-rrjet/njoftohu-per-punime-ne-rrjet/

Harta e punimeve në rrjet, linku: https://outage.keds-energy.com/Main.aspx?lan=al&trh=

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë