Loading…

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë

  • 06/04/2021 | 16:38

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet.


07.04.2021

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1.

Nga NS 110/10kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Matiçani 2 (kodi: 19000041005) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

Vendet: rr. Muharrem Fejza dhe rr. Arif Rama.

Arsyeja: Punime në rrjetin e tensionit të ulët.

Pejë

1.

Nga TS 35/10kV Isniqi do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Bletarija (kodi: 53057004) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Bletaria, pushimorja e fëmijëve dhe fshati Hulaj.

Arsyeja: Ndërrimi i tri shtyllave të tensionit të mesëm.

07.04.2021

Punime nga palët e treta

Mitrovicë

1.

Nga TS 35/10 kV Shupkovci I do të ndërprehet:

Dalja10 Kqiqi (kodi: 70000102) prej orës 10:00 deri në ora 16:00

Vendet: Shupkovci, Kçiqi i Vogël dhe Kçiqi i Madh.

Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllës së drurit me të betonit.

08.04.2021

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

Nga TS 35/10kV Fushë- Kosova do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Bardhi i Madh (kodi: 15018018) prej ores 09:00-09:30 dhe nga ora 15:30-16:00

Vendet: Lagjja 28, pjesa e Fushë-Kosovës pas Hekurudhës, Kuzmini dhe Bardhi i Madh.

Arsyeja: Krijimi i kushteve pa tension, manipulim me ndarësit e tensionit të mesëm.

2.

Nga TS 35/10kV Fushë- Kosova do të ndërprehet në stabiliment:

TS 10/04 kV Xhamia Tërmkollët (kodi: 15018018067) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

TS 10/04 kV Xhamia Kulla (kodi: 15018018066) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

TS 10/04 kV Bardh i Madh te Sadiku (kodi: 15018018063) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

TS 10/04 kV Bardh I Madh-Fevzi Breznica (kodi: 15018018164) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

TS 10/04 kV Bajqincët (kodi: 15018018064) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

TS 10/04 kV Qyqallët Nexhati (kodi: 15018018127) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

TS 10/04 kV NTN Gërguri (kodi: 15018018156) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

TS 10/04 kV Gërgurët (kodi: 15018018065) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

TS 10/04 kV Jashanicë (kodi: 15018018068) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: Tërmkollët, Xhamia, Bajqincët, Qyqallët, Gërgurët dhe Jashanica.

Arsyeja: Vendosja e ndarësit 10kV në trafo metalike.

3.

Nga TS 220/10kV Drenas do të ndërprehet:

TS 10/04 kV Llapushnik te Gashët (kodi: 16100005046) prej orës 08:00 deri në ora 17:00

Vendet: Llapushnik te Gashët.

Arsyeja: Kyçje e konsumatorëve në rrjetin e ri.

Prizren

1.

Nga TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Komuna Mamushë (kodi: 30034005) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

Vendet: Mamusha, Rizam Mulliri, Riza Holding, Serbica e Ulët I, Serbica e ulët II, Lagjja Medvec dhe Pompat e Ujit.

Arsyeja: Ndërrimi i transformatorit dhe panelit të tensionit të ulët.

Ferizaj

1.

Nga TS 35/10kV Ferizaj I do të ndërprehet në Stabiliment TS 1 Maji:

TS 10/04 kV TS MBTS Banka (kodi: 40040001003) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

TS 10/04 kV Lorik Jashari (kodi: 40040001190) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

TS 10/04 kV Privat-Rr.S.Sejdiu (kodi: 40040001025) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

TS 10/04 kV Privat-Vehbi Salihu (kodi: 40040001174) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

TS 10/04 kV Ejup Ferati (kodi: 40040001194) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

TS 10/04 kV Rinor Naser Hysenaj (kodi: 40040001203) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

Vendet: rr.S.Sejdiu, Banka, Privat Vehbi Salihu, Ejup Ferati dhe Rinor Hysenaj.

Arsyeja: Selektimi i kabllove ndërmjet TS “1 Maji”(40040001001) dhe TS “Banka” (40040001003) sipas projektit investiv.

2.

Nga TS 35/10kV Ferizaj I do të ndërprehet:

TS 10/04 kV TS Selim Palushi (kodi: 40040002189) prej orës 09:30 deri në ora 16:30

Vendet: Selim Palushi.

Arsyeja: Energjizimi i kabllove të reja dhe kalimi i TS Selim Palushit në daljen Kosova Trans 2.

08.04.2021

Punime nga palët e treta

Gjilan

1.

Nga TS 110/35/10kV Gjilani 1 do të ndërprehet në Stabiliment:

TS 10/04 Te Bazeni (kodi: 60060005429) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

TS 10/04 TS privat-Arben Canaj (kodi: 60060005504) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Periferia e qytetit.

Arsyeja: Ndërrimi i transformatorit dhe panelit të tensionit të ulët, sipas pëlqimit elektro-energjetik.

Pejë

1.

Nga TS 110/10(20)kV Istogu do të ndërprehet:

Dalja10 Vrella (kodi: 54000002) prej orës 12:00 deri në ora 16:00

Vendet: Cerrcë, Lubozhdë, Vrellë dhe Stupe.

Arsyeja: Ndërrimi i shtyllës së tensionit të mesëm.

Punimet në rrjet, linku: https://www.keds-energy.com/shq/punimet-ne-rrjet/njoftohu-per-punime-ne-rrjet/

Harta e punimeve në rrjet, linku: https://outage.keds-energy.com/Main.aspx?lan=al&trh=

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë