Loading…

KEDS obligohet t’i kthej në punë 92 të larguar (Foto)

  • 08/12/2016 | 18:33

KEDS obligohet t’i kthej në punë 92 të larguar (Foto)

Janë 92 punëtorë që do të detyrohet t’i kthej në punë kompania turke, KEDS, pasi  kishte marrë vendim t’i largonte me arsyetimin e shuarjes së departamentit.

Edhe Shkalla e Dytë e Inspektoratit të Punës, ka vendosur në favor të punëtorëve të KEDS-it, që u larguan nga kjo kompani kohë më parë.

Kësisoj, KEDS obligohet të kthej në vendin e tyre të punës 92 punonjës. Në vendim thuhet se “refuzohet si e pabazuar ankesa e subjektit në procedurë SH A ‘KEDS’”, ndërsa “vërtetohet vendimi i Organit të Shkallës së Parë të IP-së“, i cili ishte në favor të punëtorëve që KEDS i largoi nga puna./ gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë