Loading…

Kelmendi: Kah jeni nisur kështu, gjatë 16 ditëve të para të majit-10 ditë pushim

  • 10/05/2021 | 20:00

Kelmendi: Kah jeni nisur kështu, gjatë 16 ditëve të para të majit-10 ditë pushim

Gazetari Adriatik Kelmendi, ka kritikuar pushimin e gjatë të administratës, ku vetëm gjatë 16 ditëve të para të muajit maj, janë zhvilluar vetëm 6 ditë pune dhe 10 pushim, shkruan Gazeta Metro.


Kelmendur ka shkruar se shteti me papunësinë ndër më të mëdhatë në Europë, në fillim të muajit maj, pushon 10 ditë.

“16 ditët e para të muajit maj, plot 10 ditë pushim e vetëm 6 ditë pune! Plus, shteti me papunësinë ndër më të mëdhatë në Evropë. Kah jemi nisë kështu?!”, ka shkruar Kelmendi.

Postimi i plotë:

16 ditët e para të muajit maj, plot 10 ditë pushim e vetëm 6 ditë pune!
Plus, shteti me papunësinë ndër më të mëdhatë në Evropë.
Kah jemi nisë kështu?!
Më dembela dhe që kemi qejf me hangër jeshil s’ka.
Zatën zor që e gjen edhe dikë si te ne që thotë “çka e kam punën e mirë, veç rri”!
Urgjentisht duhet të rregullohet çështja e festave./gazetametro.net

16 ditët e para të muajit maj, plot 10 ditë pushim e vetëm 6 ditë pune!
Plus, shteti me papunësinë ndër më të mëdhatë në…

Posted by Adriatik Kelmendi on Monday, May 10, 2021

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë