Loading…

Kelmendi: Kalimi im në PDK ia humbi LDK’së 10 mijë vota

  • 30/10/2019 | 21:27

Kelmendi: Kalimi im në PDK ia humbi LDK’së 10 mijë vota

Biznesmeni  dhe ish deputeti i LDK’së Ramiz Kelmendi ka thënë se Lkjo parti ka humbur 10 mijë vota pasi ka dalë ai, shkruan Gazeta Metro.


Biznesmeni  dhe ish deputeti i LDK-së I cili ka kandiduar për deputet në PDK, Ramiz Kelmendi i ftuar në ka folur për partinë të cilën ka qenë pjesë në legjislaturën e kaluar

Kelmendi ka thënë se LDK ka humbur 10 mijë vota pasi ka dalë ai nga kjo parti.  Ndër të tjera Kelmendi ka thënë që nuk shkon pas partive që janë në pushtet sepse nuk ka përfitime nga to.

“Unë nuk shkoj të partitë që janë në pushtet por ato në opozitë sepse unë nuk asnjë përfitim nga shteti”, ka thënë Kelmendi në RTV Dukagjini.

Unë kudo që shkoj e përmirësoj ngjyrën e zezë duke e bërë të bardhë, tha ndër të tjera Kelmendi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë