Loading…

Kelmendi kopjon Pacollin (Foto)

  • 08/11/2016 | 22:28

Kelmendi kopjon Pacollin (Foto)

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka heqë dorë nga rroga e Qeverisë si zëvendëskryeministër i Kosovës.

Përveç rrogës, ai nuk do të krijojë shpenzime të reja për blerjeje apo shfrytëzim të veturës së shtetit, pasi ai ka marrë përsipër që me mjete të veta do të paguaj shpenzimet e karburanteve.

Të njejtën e kishte bërë edhe ish-Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, mandatin e kaluar, ku përpos kësaj ai edhe kishte lobuar në disa raste me para të veta, për njohje të reja.

Behgjet Pacolli

Kelmendi ka deklaruar se paga është e vogël në raport me kontributin që do të e japë për zhvillim ekonomik të vendit.

Vendimin për heqje dorë nga rroga dhe shpenzimet e veturës të cilën e ka dorëzuar sot te kryeministri, Isa Mustafa. “Shpenzimet e automjetit, automjeti dhe paga ime personale, prej këtyre kam heqë dorë. Paga ime është minore në raport me kontributin që mund ta japë”, tha Kelmendi.

Kelmendi, ditë më parë iu është bashkuar Lidhjes Demokratike të Kosovës, kështu duke u bërë zëvendëskryeministër ai është larguar nga posti i deputetit të pavarur, pozitë e fundit që kishte para se të emërohej zëvendëskryeministër. Në të kaluarën, ai ka qenë i angazhuar në dy parti, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partinë Demokratike të Kosovës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë