Loading…

Kelmendi: ‘Patatja e nxehtë t’i mbetet Thaçit”

  • 08/03/2017 | 19:43

Kelmendi: ‘Patatja e nxehtë t’i mbetet Thaçit”

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi duke folur për transformimin e FSK-së ka thënë se “patatja e nxehtë duhet t’i mbetet atij që e ka sjellë”, duke iu referuar kështu iniciatorit për transfomimin e Ushtrisë së Kosovës, presidentit Hashim Thaçi.


“Nuk mundet me na mbet neve, ne kemi qëndrim të mirë për FSK-në por nuk jemi të interesuar që iniciativën e drejtë të presidentit, ai ka të drejtë që ashtu si e ka sjellë projektligjin ka të drejtë ta tërheqë atë, nëse është në kundërshtim me Kushtetutën dhe interesat e Bashkësisë Ndërkombëtare”, ka thënë Kelmendi në Klan Kosova.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë