Loading…

Kelmendi tallet me veprimet e Haradinajt: Shqiptarët janë pro-taksës sepse po tuten që i rreh Ramushi

  • 28/02/2019 | 20:10

Kelmendi tallet me veprimet e Haradinajt: Shqiptarët janë pro-taksës sepse po tuten që i rreh Ramushi

Gazetari dhe moderatori i njohur kosovar, Adriatik Kelmendi, ka bërë një postim në llogarinë e tij në Facebook në lidhje me çështjen e taksës dhe presioneve të shtuara nga ShBA-të.


Ai ka thënë se “nëse Albini [Kurti], Isa [Mustafa] ose Hashimi [Thaçi]do të ishin kaq kundërshtues ndaj amerikanëve krejt iu kishin gjujtë në qafë. Ramushit po duket po iu tuten se i rrehë fizikisht.”

Kelmendi e ka lidhur gjithë mbështetjen e shoqërisë për taksën, jo me kundërvënien ndaj Serbisë, por me frikën nga dajaku i Ramush Haradinajt.

Ky është statusi i plotë i Haradinajt:

E tha edhe dikush, po të tregohej Albini, Isa ose Hashimi kaq kundërshtues ndaj amerikanëve krejt iu kishin gjujtë në qafë. Ramushit po duket po iu tuten se i rrehë fizikisht.

Shqiptari është trim i madh. As Amerikës nuk i tutet. Ama dajakut – po! Dajakut i tutet!./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë