Loading…
Kelmendi: T’i ngrisim Natasha Kandicit për së gjalli një lapidar në mes të Prishtinës
  • 13/04/2019 | 09:52

Kelmendi: T’i ngrisim Natasha Kandicit për së gjalli një lapidar në mes të Prishtinës

Themeluesja e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq ka kërkuar që të ngrihet një memorial në Batajnicë të Beogradit për civilët shqiptarë të vrarë nga forcat ushtarake të Serbisë, e të varrosur fshehtas në varrezat masive në Batajnicë.


E publicisti dhe gazetari Adriatik Kelmendi thotë se kosovarët duhet t’ia ngrisin një lapidar për së gjalli Natasha Kandiqit në Prishtinë.

“Ne duhet t’ia ngrisim Natasha Kandiqit për së gjalli një lapidar në mes të Prishtinës, si personi që ka bërë më shumë se të gjithë ne shqiptarët bashkë për krimet të cilat janë kryer ndaj shqiptarëve!”, ka shkruar Kelmendi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë