Loading…
Kendall Jenner tregon publikisht se vuan nga aknet |PAMJE
  • 21/01/2019 | 23:30

Kendall Jenner tregon publikisht se vuan nga aknet |PAMJE

Këtë vit Kendall Jenner duket të jetë më i hapur me fansat e saj për të treguar detaje nga jeta e saj private, të cilat mund të jenë edhe jo të mira.


Ajo zbuloi se fytyra e re e një kompanie të kujdesit të lëkurës që është e përqendruar në trajtimin e akneve,Proactiv.

Por kjo nuk ishte ajo që bëri bujë në publik, njofton Klan Kosova.

Në fakt Kendall vuan edhe në të vërtet nga aknet dhe për t’i hequr ato ka luftuar gjatë.

 

View this post on Instagram

 

While there are much bigger problems happening in the world, suffering from acne for me was debilitating. It’s something that I’ve dealt with since I was a young teen and has caused me to feel anxious, helpless and insecure. As humans, I don’t think we share our insecurities enough because we live in a time where being “perfect” is the standard. We curate our life online and pick the pretty moments to post. I’d like to show a younger generation that not everything is perfect. Being insecure about my acne gave me thick skin but I wouldn’t ever wish that feeling upon anyone so after trying countless options, I found something that has been helpful in maintaining clear skin for me. It’s been a long journey but I’m excited for where my skin is now. I didn’t think I’d see the day where I would feel confident posting a makeup free picture. My goal is to open up a dialogue around skin positivity. ❤️

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Modelja u shpreh e gatshme që të tregojë se nuk është gjithçka si duket në fotografi dhe se me të tilla probleme vuajnë edhe ato.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë