Loading…

Këngëtarja e muzikës popullore nuk e njeh Taynan: Kush është kjo tani, nuk e njoh

  • 16/07/2019 | 15:45

Këngëtarja e muzikës popullore nuk e njeh Taynan: Kush është kjo tani, nuk e njoh

Sapo përmendim muzikën popullore të Shqipërisë së mesme, në mendje na vjen e madhja Merita Halili, e cila prej 23 vjetësh jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por gjithnjë duke u rikthyer me koncerte në gjurmët shqiptare.


E ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin “Rreze Dielli”, këngëtarja është ‘ngacmuar’ përgjatë bisedës edhe për këngëtaret e reja të skenës shqiptare të cilat janë të zhanreve të ndryshëm nga Halili.

Një ndër to është edhe Tayna për të cilën Merita Halili është habitur kur e ka dëgjuar si emër pasi nuk e njihte e në këtë formë nuk mund të japë një opinion për të.

“Nuk e njoh dhe nuk mund të jap një opinion. Të më fali goca, mund të jetë shumë e talentuar, por ngaqë kam 23 vjet në Amerikë, nuk e kam ndjekur.”, tha Merita Halili në studion e “Rreze dielli”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë