Loading…

Keni flokë të hollë dhe të yndyrshëm: Këtu janë disa këshilla për t’ju ndihmuar të zgjidhni këtë problemi

  • 22/10/2018 | 16:20

Keni flokë të hollë dhe të yndyrshëm: Këtu janë disa këshilla për t’ju ndihmuar të zgjidhni këtë problemi

Flokët e hollë humbasin volumin shumë shpejt pas larjes. Për këtë arsye, këto flokë duhet të ushqehen në mënyrë të përshtatshme dhe tani ju japim këshilla se si ta bëni atë më mirë dhe të shmangni gabimet që bëni kur ushqeni flokët tuaj, transmeton gazetametro.net.


Në flokë të hollë dhe të dobët, maska ​​ose ampula dhe trajtime të ngjashme që përdorni pas larjes dhe përmbajnë proteina luajnë një rol të madh. Keratin është një proteinë e natyrshme që gjendet në flokë dhe secila fillesë përbëhet nga një vijë e gjatë e keratinës.

Keratin mbron fibrat nga ndikimet e jashtme dhe i jep asaj qëndrueshmëri. Kur fibra është e hollë, është e rëndësishme që të përdoren produkte me bazë proteina me cilësi të lartë që do të lidhin më tej fijet dhe do ta bëjnë atë më rezistente dhe më të fortë.

Kur përdorni trajtim me cilësi të lartë proteina me bazë, fibra atëherë merr një shtresë shtesë që do ta bënte më rezistente, vizualisht do të duken më të trashë, më të lehtë për të myk dhe do të marrë peshën dhe strukturën.

Pas larjes së flokëve tuaj, mundohuni që sa më gjatë t’i mbani flokët nën peshqir. Nëse e thani atë me një tharëse flokësh, jini të kujdesshëm që të mos thaheni gjithë gjatësinë e flokëve, por vetëm rrënjën. Kreh flokët me një furçë drejtë fytyrës. Në këtë mënyrë, flokët tuaj do të merrni vëllim, por nuk do ta thanë atë.

Nëse keni flokë të gjata, gjithmonë mund të eksperimentoni me gërsheta ose pajisje të ndryshme të flokëve që janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të tërhequr vëmendjen nga flokët e hollë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë