Loading…
Keni kujdes, ky është ‘rrengu’ i radhës që po qarkullon në Facebook
  • 08/10/2018 | 09:51

Keni kujdes, ky është ‘rrengu’ i radhës që po qarkullon në Facebook

Rrjeti social më i popullarizuar në botë, Facebook, sërish po përballet me problem të shumëta.


Së fundi përdoruesëve nga anë e mbanë bota po iu vie një mesazh i cili u thotë se ekziston edhe një llogari tjetër, njësoj si ajo që e përdorin, madje edhe me të dhënat e njejta.

Këto mesazhe të cilat janë një ‘rreng’, u dërgojnë përdoruesëve një mesazh të cilin duhet ta shpërndajnë tek miqtë e tjerë.

‘Përshendetje. Dje kam marrë një kërkesë miqësie nga ti.. të cilën e injorova dhe ndoshta ju do të donit të kontrollonit llogarinë tuaj. Mbaje gishtin në mesazh derisa të shfaqet butoni ‘forëard’ dhe dërgojua miqëve të tu’, kështu shkruhet në mesazh.

Nuk ka ndonjë virus, mirëpo njerëzit po e besojnë atë shumë dhe po e shpërndajnë informacionin e rrejshëm nëpër llogaritë e tyre./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë