Loading…

Keni probleme me kurriz, duhet patjetër të dini rreth jelekut korrigjues TrueFit

  • 25/11/2020 | 13:18

Keni probleme me kurriz, duhet patjetër të dini rreth jelekut korrigjues TrueFit

Zonja 80 vjeçare, Louise jetoi me një kurriz të kërrusur për vite me rradhë. Pastaj ajo zbuloi Korrigjuesin e Qëndrimit TrueFit, një hile të thjeshtë që përmbyti dhimbjen e shpinës. Tani kompanitë amerikane po e porosisin për punëtoret të cilët qendrojnë gjatë në tavolinat e tyre të punës.Transmeton Gazeta Metro


Louise është një gjyshe tipike amerikane, ajo ka kaluar shumë gjatë gjashtëdhjetë viteve të fundit. Ajo ka udhëtuar në të gjithë vendin, ka punuar punë të shumta dhe ka krijuar një familje. Ajo ka bërë shumë kujtime të shkëlqyera me kalimin e viteve, por gjithmonë thotë se asgjë nuk e kalon të qenit gjyshe.


Për fat të keq, ndërsa ajo është plakur ndër vite, ajo ka vërejtur se edhe dhimbja e saj është duke u rritur në mënyrë të vazhdueshme. Zonja Louise u diagnostikua me stenozë kurrizore, sëmundje degjenerative të diskut dhe nervave të ngulitura.

Në një ditë të mirë, ajo ka vetëm dhimbje ndërsa në një ditë të keqe, ajo mbeti e lidhur me shtratin, dhe gjëra të tilla si pastimi i shtëpis apo larja e enëve në lavaman ishte thjesht shumë e dhimbshme për te. Ajo po ndihej fajtore që nuk mund t’i shikonte nipat e saj aq shpesh sa dëshironte dhe kjo po fillonte ta bënte të ndihej e largët prej tyre. Më në fund ajo arriti pikën e thyerjes kur djali i saj John u gradua në CEO i kompanisë së tij. Ajo që duhet të ishte një festë u mbulua nga dhimbja e Louise. Natën e darkës së kremtimit, ajo thjesht nuk mund të shikonte, gjë që e detyroi nusen e djalit të saj të qëndronte në shtëpi dhe të humbte momentin e madh.

Zonja Louise, 80 vjeçarja po merrte maksimumin e dozës ditore të anti-inflamatorëve dhe madje u përpoq të merrej edhe me yoga, por asgjë nuk po funksiononte. “E dini, dhimbja e shpinës shkaktohet nga sjellja juaj e dobët. Kam frikë nëse nuk mund ta rregulloni sjelljen tuaj, unë zakonisht rekomandoj kirurgji. Thjesht vish atë jelek për 30 minuta në ditë dhe kthehu shiko brenda një muaji nëse gjërat nuk bëhen më mirë. ”

Duke u ndjerë sikur nuk kishte asgjë për të humbur dhe se gjithçka ishte më mirë se operacioni, zonjës Louise, doktori i saj i sygjeroji të provonte një Korrigjues të Qëndrimit TrueFit apo siç quhet në gjuhën popullore jelek.

“Unë isha skeptike se kjo do të bënte diçka” tha ajo “por burri im kohët e fundit më tha diçka që më bëri të kuptoj se po funksiononte. Ai më tha: Hun! Unë nuk të kam dëgjuar duke kënduar ndërsa bëni lavanderi prej vitesh! ’Në atë moment, kuptova se po këndoja sepse nuk kisha dhimbje dhe u ndjeva e lumtur duke bërë diçka kaq të thjeshtë si larja e enëve pa pasur dhimbje!”

80 vjeçarja, Louise nuk është e vetmja që ka parë rezultate të mrekullueshme me Korrigjuesin e Qëndrimit TrueFit, Është raportuar se një nga kompanitë më të mëdha të teknologjisë në Amerikë ka porositur 10,000 Korrigjues të Qëndrimit TrueFit për punonjësit e tyre.

“Ne duam që stafi ynë të jetë në krye të lojës së tij në çdo kohë. Shumica e punonjësve tanë janë ulur në tavolinat e tyre për 8, 10, apo edhe 12 orë në ditë, gjë që mund të çojë në sjellje të dobët dhe dhimbje shpine. Kjo është arsyeja pse unë mora vendimin për t’u siguruar punëtorëve të mi Korrigjuesin e Qëndrimit TrueFit, nëse dukesh mirë dhe ndihesh mirë, shanset janë që të jesh më produktiv ”, tha CEO. Transmeton gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë