Loading…

‘Këpuca e Artë’, Lewandowski, Salah, Benzema!

  • 25/12/2021 | 15:12

‘Këpuca e Artë’, Lewandowski, Salah, Benzema!

Robert Lewandowski është golashënuesi më i mirë në Evropë tani për tani në sezonin 2021/22.


Sulmuesi i Bayern Munich numëron 19 finalizime në Bundesliga dhe është favoriti numër një për ta fituar Këpucën e Artë.

Pas tij vjen Patrik Schick i Bayer Leverkusen me 16 finalzime.

Top treshja kompletohet me Dusan Vlahovic të Fiorentinës po ashtu 16 gola.

Derisa pas tyre, top 10 kompletohet me Mohamed Salah 15, Karim Benzema 15, Erling Haaland 13, Ciro Immobile 13, Giovanni Simeone 12, Jonathan David 12 dhe Juanmi i Betisit me 11.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë