Loading…
Këpucat e preferuara ju vrasin, ja si të shpëtoni nga ato
  • 18/03/2019 | 22:27

Këpucat e preferuara ju vrasin, ja si të shpëtoni nga ato

Kujt nuk i ka ndodhur të dashurohet pas një palë këpucësh dhe kur i vesh kupton që i rrinë të ngushta? Ka disa lloje që hapen duke u veshur disa herë, por ka edhe nga ato që shkaktojnë dhimbje dhe shenja në këmbë, por nuk happen, transmeton Gazeta Metro.


Në një artikull dedikuar këtij problemi, ‘Times of India’ zbulon disa teknika që mund t’i bëni në shtëpi, të cilat janë shumë efektive. Në këtë mënyrë do shmangni problemet me këmbët tuaja.

Përdor tharëse flokësh për 30 sekonda tek këpucët në pozicione të ndryshme, me nxehtësi mesatare.

Futi këpucët në ngrirës për pak minuta dhe lëri jashtë për 20 minuta në qetësi.

Ndërsa për flluskat që krijohen nga këpucët përdorni alkool për dezinfektim./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë