Loading…

Keqësohet moti pas valës së nxehtë: Breshër i madh e stuhi në Kroaci |PAMJE

  • 16/06/2019 | 21:08

Keqësohet moti pas valës së nxehtë: Breshër i madh e stuhi në Kroaci |PAMJE

Pas valës së ngrohtë ka arritur moti me shi e bubullima, ndërsa në disa bise të kroacisë pati shi, breshër e stuhi, transmeton Gazeta Metro.


Stuhitë kanë përfshirë pjesë të Sllavonisë e të Dalmacisë, ndërsa gjatë mbrëmjes ptiteshin edhe në rajonin e tërë Kroacisë kontinentale. Rreth orës 18 shi ka filluar të bjerë edhe në Zagreb, bëjnë të ditur mediet kroate.

Jaka tuča pogodila Novsku 😲 ⛈️📸 Stela Miković Stojić / Instagram: vrijeme.hr

Posted by HR Vrijeme on Sunday, 16 June 2019

Në Sllavoni, rreth Novskës e Okuçanit ka ra breshër me madhësi të topit të golfit, i cili ka dëmtuar disa automjete. Në Dalmaci, në disa pjesë, janë shënuar stuhi.

Deri të mërkurën, kur stabilizohet përsëri moti, meteorologët parashikojnë mot më të freskët e vende-vende me shi.

Nevrijeme s tučom u GospićuVideo: Vlatka Devčić Stilinović

Posted by Crometeo on Sunday, 16 June 2019

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë